Omladzovacie techniky

Koža je najväčším a dôležitým orgánom tela. Má nielen ochranné funkcie, ale zúčastňuje sa mnohých fyziologických procesov-termoregulácie, vylučovanie toxínov, výmeny plynov, imunitných procesov. Prejavujú sa na nej nielen vonkajšie faktory /prostredie, výživa, kozmetické prostriedky/, naše emócie, stres, únava, ale aj stav vnútorných orgánov. Z tváre teda vieme vyčítať, v akom stave sa práve nachádza organizmus a jednotlivé vnútorné orgány. Starnutie je proces, ku ktorému by mal organizmus dôjsť prirodzenou cestou. Predčasné starnutie však býva dôsledkom oslabenia organizmu, prejavuje sa tvorbou vrások /podľa lokalizácie súvisí s jednotlivými orgánmi/, opuchmi, uvoľnením spojivového tkaniva, lámavosťou vlasov, nechtov, ovisnutím kože, vačkami pod očami, dvojitou bradou, poklesom očných viečok/.

Kozmetická akupunktúra a guasha technika priaznivo vplývajú na celkový vzhľad pleti, vyhladzujú pokožku, sťahujú póry, zlepšujú pružnosť a celkovo spomaľujú proces starnutia pleti. Sú výbornou preventívnou metódou na ovplyvnenie tvorby vrások a udržanie pružnosti pokožky a mladistvého vzhľadu. Zároveň majú mnohostranný účinok na organizmus /imunomodulačný, protizápalový, protibolestivý, homeostatický/, liečia teda súčasne tú poruchu vnútorných orgánov, ktorá vedie k patologickým prejavom na pokožke. Dosiahne sa tým nielen zlepšenie stavu pleti, ale aj celkové ozdravenie organizmu.

Kozmetické ošetrenie tváre pomocou Guasha techniky

Guasha patrí k technikám čínskej medicíny, kedy sa špeciálnou škrabkou /z rohu vodného byvola alebo z nefritového kameňa/ pôsobí tlakom  a škrabaním na miesta pozdĺž dráh a/alebo akupunktúrnych bodov. Touto technikou sa spriechodňujú dráhy, rozpúšťajú stagnácie a zlepšuje mikrocirkulácia, vytláčajú sa z organizmu toxické látky, pričom na koži vzniká typický výsev vo forme červených bodiek až podliatín. Guasha technika je podobná účinkami akupunktúre a tuine, ale s menším efektom, používa sa hlavne na predchorobné stavy a celkovú harmonizáciu organizmu. Vhodná je aj pri bolestiach hlavy, zubov, bolestivej menštruácii, pri prechladnutí, kašli, tráviacich ťažkostiach,  u detí pri problémoch s trávením, pomočovaní, podporuje rast a vývoj. Opakovaným ošetrením môžeme ovplyvniť sklon k prechladnutiam.

V kozmetike sa guasha používa s veľmi dobrým efektom na ošetrenie vrások, celkové vypnutie pleti, zlepšenie tonusu pokožky, zmenšenie rýh, odstránenie vačkov pod očami.

Pre koho nie je metóda Guasha vhodná:
-pri krvácaní, poruchách zrážania krvi, pokročilé štádiá kŕčových žíl
-závažné cievne ochorenia
-akútne poranenia
-gravidita
-kožné problémy /infekcie, zápaly kože, rany/
-neskoršie štádiá diabetu
-pokročilá ateroskleróza

Vstupné ošetrenie 80€
Zahŕňa rozhovor s klientom, diagnostiku pleti, diagnostiku celkového stavu organizmu, masážne ošetrenie pleti a samotné kozmetické ošetrenie pleti /akupunktúra, guasha/
Každé ďaľšie ošetrenie 50€ /trvá približne 1 hodinu/
Ošetrenie by sa malo opakovať prvý mesiac 1x týždenne, potom udržiavacie ošetrenia 1x mesačne.